En İyi Sunum Hazırlama Programları | 11 Site

 1. Anasayfa
 2. Blog
 3. Makale detayı
En İyi Sunum Hazırlama Programları | 11 Site

En iyi sunum hazırlama programları, kullanım kolaylığı, yapay zeka desteği ve ücretlendirme politikaları ile insanların tercih ettiği yazılımlardan oluşur. Akademide veya iş sunumlarında hazır şablonlar ile kolayca sunum hazırlayabilirsiniz. Sunum hazırlama siteleri içerisinde en iyileri şunlardır;

1.Canva

Canva’daki hazır sunum şablonlarıyla hem eğitim hem iş için sunumlar hazırlayabilirsiniz. Sunumlarınıza ses ve görüntü de ekleyebilir ayrıca arkadaşlarınızla sununuzu paylaşabilirsiniz. Aynı sunumda başkalarıyla ortak çalışma imkânı veren bir programdır. Ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı plan seçeneği bulunan Canva, ücretsiz sunum hazırlama programları kategorisinde de önemli bir yere sahiptir

Akademik Sunum Hazırlama Talepleriniz İçin Göz Atınız: Tez Sunumu Hazırlama

sunum hazirlama programlari

2.Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint, en bilinen sunum programıdır. Hem mobilde hem de bilgisayarda arayüzünü kullanabilirsiniz. Slayt şablonlarını kendi zevkinize göre oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Akademik sunum hazırlama projelerinde en fazla Microsoft kullanılır. Bunun ana nedeni; kullanımı basit ve programın ücretsiz bir yapıda olmasıdır.

3.Google Slides

Google Slides, Web Android, iOs işletim sisteminde çalışmaktadır. Herhangi bir cihazdan online olarak sunularınızı hazırlayabilirsiniz. Bilgisayardan hazırladığınız sunuma eş zamanlı olarak telefondan müdahale edebilirsiniz. Ücretsiz kayıt olarak online sunum hazırlama deneyimine sahip olabilirsiniz.

4.Prezi

Prezi’de hazırladığınız sunumları online konferanslarda sunabilirsiniz. Katılımcılar da sizin sunumunuzu düzenleyebilir. Sunum hazırlama programları içerisinde ne interaktif düzenleme özelliği olan program Prezi’dir.

5.Powtoon

Powtoon ile video şeklinde slaytlar hazırlayabilirsiniz. Ek olarak videolu ve animasyonlu sunumlar da hazırlayabilirsiniz. Sunum dosyası hazırlama işlemlerinde videolu sunumlar kullanmak isteyen herkes bu uygulamayı tercih edebilir.

6.Pitch

İş için slayt hazırlamak isteyenler, iş arkadaşlarıyla ortak düzenlemeler yapabildikleri Pitch uygulamasını tercih edebilir. Özelleştirilmiş sunum şablonları ile harika sunumlar hazırlayabilirsiniz. Yapay zeka ile sunum hazırlama meraklısıysanız bu siteyi mutlaka denemelisiniz.

7.Gamma

Gamma, bir yapay zeka sunum hazırlama programıdır. Hazır şablonlar ve sunduğu kolay destek ile denenebilir. Sohbet penceresi üzerinden yapmak istediğiniz düzenlemeyi yapay zekaya iletiyorsunuz ve ortaya yapay zeka destekli hazırlanmış bir sunum çıkıyor.

8.Genially

Genially, animasyon ve etkileşim içerikli bir sunum programıdır. Veri görselleştirmeleri ve akıllı şablon özellikleri de bu program içerisinde mevcuttur.

9.Zoho Show

Zoho Show, modern sunum şablonlarıyla hem web hem Android hem de iOs kullanıcıları için harika bir programdır. Profesyonel tasarım ile ilgilenen kullanıcılar bu uygulamayı tercih edebilir.

10.LibreOffice Impress

LibreOffice Impress uygulamasıyla ücretsiz indirebileceğiniz çeşitli şablonlar üzerinden sunumlar yapabilirsiniz. Mac’in sunum uygulaması olan Keynote üzerinden de buraya şablon ve dosya aktarabilirsiniz.

11.Polaris Office

Ücretsiz bir uygulama olan Polaris Office ile özel tasarımlar hazırlayabilirsiniz. DOC, DOCX VE PDF dosya formatını destekleyen bir uygulamadır.

En İyi Slayt Programları

En iyi slayt programları, çevrimiçi ortamda sunum hazırlamanıza olanak tanıyan programlardır. En iyi slayt programları şu şekildedir;

 • PowerPoint
 • Canva
 • LibreOffice Impress
 • OpenOffice
 • Zoho Show
 • WPS Office
 • Keynote
 • Google Slaytlar
 • Haiku Deck

Akıllı telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden pek çok sunum programını indirip slayt hazırlayabilirsiniz. Eğitim ve iş için de sunum hazırlama programlarını kullanabilirsiniz. Online sunum programları üzerinden dinleyicilerin dikkatini çeken sunumlar hazırlamanız işinizin öne çıkmasını sağlayacaktır.

Etkili Bir Sunum Nasıl Yapılır?

Etkili bir sunum yapmak için önce anlatılan konuya çok fazla hakim olmak gerekir. Dinleyiciler, sunumu izlerken anlatıcının hakimiyet kabiliyetine dikkat ederler. Etkili bir sunum hazırlamak için şunlara dikkat edilebilir;

 • Konuya hakim olmak
 • Akıcı ve anlaşılır dil kullanmak
 • Görsellerle sunumu desteklemek
 • Beden dilini doğru kullanmak
 • Diksiyona dikkat etmek
 • Slaytları basit ve anlaşılır olarak hazırlamak
 • Göz teması kurmak

Etkili bir sunum hazırlamak için önce anlattığınız konuyu en derin şekilde öğrenmeniz gerekir. İnsanlar sizi dinlerken sıkılmamalı bu nedenle sıkıcı olmaktan kaçınmalısınız.

PowerPoint Yerine Ne Kullanılır?

PowerPoint yerine, Canva, Prezi, Slides, Google Slaytlar, Keynote, Visme, Zoho Show, Slidebean gibi uygulamalar kullanılır. Farklı sunum programlarını PowerPoint yerine tercih edebilirsiniz. Canva, şu anda çok fazla kullanıcının hem mobilde hem bilgisayarda kullanmayı tercih ettiği bir uygulamadır. Bilgisayar veya telefon üzerinden çeşitli sunum programları indirerek ihtiyacınız olan sunumları hazırlayabilirsiniz. Sunum hazırlarken profesyonel olmaya dikkat etmelisiniz.

Keşfedin: Makale Düzenleme

freelance veri analizi

akademikfreelancer

Şu tarihten beri yazar: Temmuz 31, 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*