Nasıl Çalışıyoruz?

 1. Anasayfa
 2. Nasıl Çalışıyoruz?

Nasıl Çalışıyoruz?

Profesyonel çalışmamızın içeriği nelerdir?

Akademik çalışmaları için destek arayan kişileri, bu alanda aradığı özellikteki editörlerle buluşturmak amacıyla yola çıktık. Karşılıklı güven ilişkisi içerisinde, alanında uzman, akademik geçmişi olan freelancerlar ile müşterilerimizi buluşturuyoruz.

 • Neden?

  Akademik Freelancer Kuruluş Amacı

  Akademik Freelancer Topluluğu, Akademik çalışma yapan bireylerin ihtiyaç duydukları hizmetleri internette sayfa sayfa gezerek araştırmasına son vermek ve bu alanda hizmet veren freelancerları de bir araya getirmek amacıyla kurulmuştur. 

 • Nasıl?

  İşveren veya Freelancer

  Sitemizden hizmet alabilmek için uygun profili seçip üyelik kaydınızı tamamlamalısınız.

   

  Akademik  hizmet almak isteyen üyelerin işveren olarak kayıt yaptırması gerekmektedir. Kayıt yaptırdıktan sonra teklif alabilir, şartlarınıza uygun freelancerlarla çalışmaya başlayabilirsiniz.

   

  Akademik Freelancer olarak hizmet vermek isteyen üyeler ise freelancer olarak üyelik oluşturmalıdır. Onay işlemleriniz tamamlandıktan sonra kendi profilinizi düzenleyebilir, hizmet yayınlayabilir ve teklifler sunabilirsiniz.

 • Niçin?

  Kaliteli Hizmet ve Güveni Buluşturuyoruz

  İşveren olarak; aradığınız şartlarda, güvenebileceğiniz, kaliteli hizmet veren ve gizliliğinizi ön planda tutan Akademik Freelancerları sizler için bir araya getirdik. Sizlere daha iyi hizmet sunmak için buradayız.

   

  Akademik Freelancer olarak çalışmak isteyenler için iş aramaya son. Sizler için bu topluluğu oluşturduk. Artık sizlere özel, deneyim ve tecrübelerinizi geliştirebileceğiniz, kaliteli hizmet sunabileceğiniz bir Akademik Freelancer topluluğu var. Kendi müşterinizi seçme özgürlüğüne sahipsiniz.

Çalışma

Akademik Hizmet Almak İsteyen Üyeler

İşveren Profili

İşveren üyeler, üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra destek almak istedikleri hizmet veya hizmetler ile ilgili ilan oluşturarak Akademik Freelancerlardan teklif alabilirsiniz.  Eğer ilan oluşturup teklif beklemek istemiyorsanız hizmet ilanı yayınlayan freelancerlar ile iletişime geçerek seçtiğiniz freelancer'a işi verebilirsiniz.

 • İlk Etapta Ne Yapılmalı ?

  Üyelik Profili Oluşturma

  Akademik hizmet almak için İşveren olarak üye olmanız gerekmektedir. 

 • İş Vermek

  Proje Gönderme ve Teklif Alma

  İş veren üyeler hizmet almak istediğiniz kategoriyi seçerek iş ilanı oluşturmalısınız. Projenize gelecek teklifi profilinizden takip edebilirsiniz. Teklif almadan şartlarınıza uyan Akademik Freelancera  doğrudan da iş verebilirsiniz.

 • Ödeme İşlemleri

  Ödeme sonrası işi başlatma

  Projeniz için uygun Akademik Freelancer'ı seçtikten sonra ödeme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Ödemeleriniz havuz sistemine aktarılır. Onay süreciniz tamamlandıktan sonra freelancera aktarılır.

Çalışma

Akademik Freelancer Olmak İsteyenler

Freelancer Profili

Akademik Freelancer olmak isteyenler Freelancer olarak profil oluşturarak teklif verebilir veya hizmet yayınlayabilirsiniz.

 • İlk Etapta Ne Yapılmalı?

  Profil Sayfası Oluşturma

  Kendi profil sayfanızı oluşturarak hizmet vermek istediğiniz alanlarla ilgili tanıtıcı ilanlar hazırlayabilirsiniz.

 • İş Almak

  Hizmet Gönderme

  Akademik Freelancer olarak hizmet gönderebilirsiniz. Bu sayede iş verenler sizin profilinizi inceleyerek tercihlerini sizden yana kullanabilirler. 

  İş ilanlarını takip ederek teklif sunabilirsiniz.

 • Ödeme İşlemleri

  Onay ve Ödeme

  Akademik Freelancer projeyi teslim ettikten sonra işveren tarafından projeye onay verilmesini bekleyecektir. İşveren onayı sağlandıktan sonra hakedişiniz freelancer hesabınıza aktarılacaktır. 

Çalışma

İşveren Rehberi

Üye olma ve Profil Oluşturma

Mail adresinizi kullanarak kolayca üyelik oluşturabilirsiniz. Üyelik aktivasyonunuzu tamamladıktan sonra profilinizi düzenleyebilirsiniz.

Profil ayarlarına sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınızın üstüne geldiğinizde açılan sekmede Ayarlar à Profilimi düzenle sekmesinden ulaşabilirsiniz.

isveren-uye-olma-ve-profil-olusturma

İş İlanı Oluşturma ve İş Verme İşlemleri

İş ilanı oluşturmak için gösterge panelinden İş İlanı Ver butonu tıklanır.

İş Tanımı, son teklif alma tarihiniz ve işin teslimini istediğiniz son tarih yazılır. Ücretler kısmına işiniz için vereceğiniz minimum fiyat bilgisi girilir. İş Kategorileri kısmında işinizin türü seçilir. İş detayları kısmında açıklamalarınızı yapabilirsiniz.

Dosya Seç kısmından dosya yükleyebilirsiniz. Kaydederek işinizin yayımlanması için onaya gönderirsiniz. Tarafımızca onay verildikten sonra işiniz yayınlanacaktır.

is-ilani-olusturma-ve-is-verme-islemleri

İşinizle ilgili değişikleri gösterge panelinde İşleri Yönet kısmından yapabilirsiniz.

İşlerinizle ilgili teklifler mail yoluyla size iletileceği gibi İşleri Yönet à Gönderilen İşler kısmından takip edebilir, gelen teklifleri değerlendirebilirsiniz. Şimdi sohbet et butonunu kullanarak Freelancerlar ile görüşebilirsiniz.

İşinizi vereceğiniz Freelancerı belirledikten sonra Şimdi Kiralama butonuna basarak işinizle ilgili ödemeyi yapmak üzere ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Ödeme işleminden sonra süreç başlamış olacaktır. Süreç boyunca Freelancer ile görüşmeyi sürdürebilirsiniz.

Dilerseniz iş ilanı vermeden Hizmetler sekmesinden size uygun hizmetleri değerlendirerek Freelancer seçebilirsiniz.