En İyi Çeviri Siteleri | Kaliteli 11 Web Sitesi

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Makale detayı
En İyi Çeviri Siteleri | Kaliteli 11 Web Sitesi

En iyi çeviri siteleri, tercüme ve çeviri taleplerinizi karşılama amacı ile hizmet vermektedir. Akademik, iş, sağlık, tapu, diploma vs. çeviri talepleriniz için uzman siteleri tercih etmelisiniz. Yapay zeka ile yapılan çevirilerde hata olacağı için alanında uzmanları tercih etmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır. En iyi tercüme siteleri aramasında yaptığınızda karşınıza çıkabilecek ilk siteler şunlardır:

1.Akademik Freelancer

Akademik freelancer, alanında uzman çevirmen ve tercümanları bir araya getiren freelancer ekosistem tabanlı bir web sitesidir. Akademik ağırlıklı olarak çeviri ve tercüme işlerinizi gerçek uzmanlara yaptırmak oldukça basit. Ücretsiz bir şekilde kayıt olun ve ihtiyacınızı belirten bir ilan açın. Ödemenizi yapın, freelancer adayı seçin ve çalışmanızı kısa süre içerisinde alın. Yapay zekanın karmaşıklığından kurtulup gerçek profesyonellere iş yaptırmak için büyük bir fırsat!

Bu fırsatı değerlendirmek için ziyaret edin: Uzman Çeviri Hizmetleri

2.Google Çeviri

Çeviri siteleri denilince akla ilk gelen Google Çeviri’dir. Google Çeviri, dünyada kullanılan bütün dilleri çevirme özelliği bulunur. Google Çeviri, dünyada en fazla kullanılan sitedir. Maksimum 5.000 karakteri çevirme desteği sunar ve Google Chrome kullanırsanız internet sitelerini otomatik çevirme eklentisi de bulunur. Çevirileri doğru yapsa da cümlede dolaylı anlatım olursa ya da kelimeler benzer anlamları ifade ederse hata yapabilir. Google çeviri kullanırken noktalama işaretlerini kullanmaya özen gösterirseniz daha düzgün anlam ortaya çıkar. Google Çeviri’yi ücretsiz kullanabilirsiniz.

3.Yandex Çeviri

Yandex Çeviri, Google uygulamasından sonra dünyada en fazla kullanılan ikinci çeviri sözlüğüdür. Rusya, Google rakip olması için Yandex’i geliştirdi ve uzun süredir çeviri hizmeti veriyor. Google kadar veri bilgisi olmadığı için çevirilerde bazı hatalar rastlansa da hızlı sonuç verir. Özel isim ayrımı ya da Google gibi benzer kelimelerin yan anlamlarını bulamadığı için çeviride bazı hatalara rastlamak mümkün. Maksimum 10.000 karaktere kadar desteklese de uzun metinlerde fazla güvenmemenizi öneririz. Kötü çevirme sitesi olmadığı gibi Rusça’yı diğer dillere çevirme konusunda oldukça başarılıdır. Yandex Çeviri sitesi tamamen ücretsizdir.

4.Microsoft Çevirmen

Microsoft Çevirmen; iş, eğitim ya da kişisel kullanım için kullanabilirsiniz. 70’den fazla dil çeviren Microsoft Çevirmen, ücretsizdir. Kişisel kullanımda web siteleri, İngilizce makale çeviri, gerçek zamanlı konuşma gibi durumları çevirebilir. İş kullanımında, metin ya da konuşma çevirme özelliği bulunur. Eğitim için; ücretsiz kaynaklar, diller arası anlayış ve öğrenci entegrasyonu için çok dilli rahat konuşma özelliği desteklenir. Maksimum 5.000 karaktere kadar çeviri yapabilen Microsoft Çevirmen, iş dünyası çeviri siteleri arasında ilk sıralarda gelir.

5.Tureng

Tureng; İngilizce, Türkçe, Fransızca, İspanyolca ve Almanca sözlük barındırır. Kelimelerin anlamını çevirdiği gibi deyim, kalıp ve söz öbeklerini de çevirisini yapabilirsiniz. Kelimeleri mesleki alanlarına göre ayırabilir, giriş ekleyebilir ve düzeltebilirsiniz. Basit arayüzü, doğru çevirmesi ve ücretsiz olması nedeniyle çok kullanılan sözlüklerden biridir. Türk firmanın ürünü olduğu için Türkçe kelimelerin çevrilmesini daha kolay ve doğru yapıyor. 2 milyondan fazla sözcük ve sözcükleri farklı aksanda dinleme seçeneği de sunuyor.

6.Zargan

Zargan, çeviri siteleri arasında en basit arayüzü olanlarından bir tanesidir. Ekranda arama çubuğu dışında pek bir şey bulunmaz. Basit arayüzüne rağmen tıpkı Tureng gibi kelimelerin yan anlamlarını, terimlerini ve kalıplarını çeviriyor. Sadece Türkçe ve İngilizce çeviri sunan Zargan, tamamen ücretsizdir. Çeviri sözlüğü dışında Türkçe sözlüğünden de yararlanabilirsiniz.

7.Cambridge Dictionary

Cambridge Dictionary, tamamen İngilizce çeviriye odaklanan Cambridge Üniversitesi tarafından geliştirilen sözlüktür. İngilizce’den Türkçe’ye (İngilizce – Türkçe) kelime çevirebilirsiniz, Türkçe’den İngilizce (Türkçe – İngilizce) çeviri yapamazsınız. İngilizce dil bilgisi bakımından geniş bir bilgiye sahip olan Cambride Dictionary, İngilizce kelimelerin kullanımı hakkında detaylı bilgi öğrenebilirsiniz. Üniversitede ya da akademik makale çeviri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cambridge Dictionary tamamen ücretsizdir.

8.Sesli Sözlük

20 yıldan fazladır hizmet veren Sesli Sözlük, 17 farklı dilde çeviri yapabilirsiniz. Cümle çevirisi ve kelime çevirileri birçok rakibinden daha iyidir. 200 harfe kadar çeviri yapabilen Sesli sözlük kullanımı ücretsizdir. Diğer çeviri sitelerden ayıran en büyük özelliği, yazılış okunuşlarını da doğru biçimde göstermesidir. İngilizce kelimelerin telaffuzunda zorluk çekenler nasıl okunduğuna bakarak öğrenebilir.

9.DeepL Translete

DeepL Translete, yapay zeka çevirisini kullanarak 31 dil çevirisi yapar. Metin çeviri siteleri arıyorsanız yapay zekadan yardım alan DeepL Translete’i deneyebilirsiniz. Sitesinden kullanabilir ya da uygulamasını indirebilirsiniz. Belge, web sayfası, resim, ve e – postayı kolaylıkla çevirebilirsiniz. Türkiye’de ücretsiz versiyonu bulunuyor. Ücretli versiyonu olan DeepL Pro ülkemizde etkin değil.

10.Reverso

Reverso çevirinin dışında dil bilgisi kontrolü yapar, eş anlamlı kelimeleri, fiil çekimi ve gramerleri düzgünce algılayıp çevirebilir. Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunur. Ücretli versiyonunu indirmek isterseniz;

  • 000 karaktere kadar sınırsız çeviri, yılda 50.000 kelimeye kadar,
  • PDF ve Word gibi programların belgelerini,
  • Yapay zeka yazma asistanı,
  • Dil koçu,
  • Çevrimiçi sözlük indirme özelliklerini kullanabilirsiniz.

Özelliklerden faydalanmak isterseniz ayda 6.49 Euro ödemeniz gerekir.

11.Collins Dictionary

Collins Dictionary; İngilizce, İtalyanca, Fransızca, Almanca, Hintçe, Japonca, Korece, Portekizce ve İspanyolca dillerini çevirebilir, diğer dilleri de otomatik algıla ile çevirebilir. Collins Dictionary, çevirinin dışında İngilizce, Fransızca, Almanca, Çin Mandarince ve İtalyanca dillerinde eğitim de verir. Kelime bilgisi, gramer ve cümle kurma hakkında bilgi edinebilirsiniz. Çeviri ve dil eğitiminden tamamen ücretsiz şekilde faydalanabilirsiniz.

akademikfreelancer

Şu tarihten beri yazar: Temmuz 31, 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*