Makale Düzenleme

 1. Anasayfa
 2. Makale Düzenleme
Hizmet
E-posta Doğrulandı Eray Erkan

İngilizce Türkçe Çeviri

Başlangıç fiyatı: 300.00₺
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
E-posta Doğrulandı Hatice Celikel Çelikel

makale düzenleme

Başlangıç fiyatı: 400.00₺
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
E-posta Doğrulandı Akademik Editör

Tez Düzenleme

Başlangıç fiyatı: 350.00₺
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada

Makale Düzenleme

Makale düzenleme, akademisyenlerin çalışma hazırlarken makale formatını kurumun talebine uygun hazırlayamaması halinde başvurduğu bir hizmettir. Bir makalenin akademik yayın niteliği taşıyabilmesi için sahip olması gereken birçok özellik vardır. Atıfların kurallara uygun bir şekilde verilmesinden tutun da sayfa düzenine kadar çeşitli önemli noktalar söz konusudur.

Makale düzenleme hizmeti ise makalenin ilgili kurum ya da yayınevleri tarafından talep edilen kurallara uygun bir hale getirilmesi için verilir. Hizmet verilirken makale hizmeti temelinde kurumun talepleri değerlendirilir ve sırayla uygulamaya koyulur. Makale düzenleme hizmeti ile kısa sürede makalelerinizi kurum tarafından talep edilen formata taşıyabilirsiniz.

Makale Düzenleme İşlemleri Kapsamında Neler Yapılır?

 • Dergi ya da kurum tarafından talep edilen formatlama işlemleri.
 • Sayfa düzeni oluşturma.
 • Başlık düzenleme.
 • Atıf sistemi oluşturma, düzenleme.
 • Makale sayfa sayısını düzenleme.
 • Kaynakça düzenleme.
 • Üslup ve yazım hatalarının düzeltilmesi.

Makale Formatlama Ne İşe Yarar?

Makale formatlama temelde makalenin daha kolay okunabilmesi ve anlaşılması için yapılır. Her makalenin belirli kurallara uygun olarak tasarlanması ve hazırlanması gerekir. Bu tasarlama işlemi makalenin kolayca anlaşılabilmesi, kaynaklarının anlaşılabilmesi, yayın formatına uygun olması için şarttır. Makale formatlama işlemi makalenin yayına uygun olmaması halinde ya da kurum tarafından kabul edilmemesi halinde yapılır. Bu formatlama ile birlikte çalışma kabul alacak nitelik kazanır.

Makale Düzeltme Raporu

Makale düzeltme raporu, yapılan düzeltme işlemlerinin tamamı hakkında bilgi içeren bir rapordur. Rapor hazırlanırken düzeltme kapsamında makalede yapılan tüm değişiklikler eklenir. Böylece çalışma sahibinin taleplerinin yerine gelip gelmediği noktasında herhangi bir şüphe duymasına da gerek kalmaz.

Makale düzeltme Ankara, İstanbul gibi birçok şehirden talep gören bir hizmettir. Makalelerin düzeltilerek uygun formata getirilmesi birçok işlemi beraberinde yapmayı gerekli kılar. Bir makalenin hem formatının düzenlenmesi hem de atıf sistemi, yazım kurallarına uygunluğun sağlanması gibi çeşitli şekillerde düzeltilmesi gerekebilir. Gerekli olan tüm düzeltmeler makale düzeltme raporu ile görülebilir.

Makale Düzenleme Fiyatları

Makale düzenleme fiyatları başlangıç olarak 400 TL’den başlar ve çalışmanın detaylarına göre çıkabilir. Makale düzeltme fiyatları 2023 için düzenleme yapılacak olan makalenin boyutu, düzenleme işleminin detaylarına göre farklılaşabilmektedir. Her makalenin kendine has bir yapısı ve niteliği vardır. Fiyat bilgisi verilmeden önce mutlaka makale incelenmelidir.

Makale düzeltme ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için düzeltme hizmeti talep ettiğiniz makalenizi ve kurum tarafından talep edilen makale formatını içeren belgeleri teslim ederek bir ön görüşme yapabilirsiniz. Görüşme alanında deneyimli uzmanlarımız ile gerçekleştirilir. Böylece makale incelenerek düzeltme için fiyat bilgisi verilebilmektedir.

Makale Formatı Nasıl Olmalı?

 • Yayınevi ya da kurumun talep ettiği atıf sistemine uygun olmalıdır.
 • Kaynaklar atıf sistemi ile sistematik olarak eklenmelidir. Metin içi ve çalışma sonunda kaynakça belirtme yöntemi ile eklenmiş olmalıdır.
 • Okuyucu tarafından kolay anlaşılabilecek bir dil kullanılmalıdır.
 • Makale sistematik olarak giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini barındırmalıdır.

Makale Düzenleme Neden Önemlidir?

Makale düzenleme, makalenin formatının akademik yayın niteliği taşıyacak forma dönüşebilmesi için önemlidir. Yayıncıların makaleyi yayına uygun bulabilmesi için makalenin yayın formatına uygun olmasını talep ettiği bilinir. Tam da bu noktada makale tamamlanmış bile olsa talep edilen yayın kurallarına uygun olarak makale düzeltme hizmeti ile yeniden düzenlenebilmektedir.

Makale Yayınlandıktan Sonra Makale Düzeltme Yapılabilir Mi?

Makale yayınlandıktan sonra makale düzeltme genellikle talep edilmez. Makale düzeltmenin talep edilmesi yayın öncesinde gerçekleşen bir süreçtir. Ancak bazı durumlarda yazar yayınlanan makalesinden rahatsız olabilir. Bu gibi durumlarda yayınlandığı platforma bağlı olarak makale yayından kaldırılıp düzenlendikten sonra tekrar yayınlanabilmektedir.

Makale Düzenleme Yapan Yerler

Makale düzenleme, Akademik Freelancer güvencesi ile profesyonel akademik freelancerlar tarafından yapılabilir. Sistem üzerinden ihtiyacınız olan hizmeti alabilmek için üye olun, freelancer seçin ve ödemenizi tamamlayın. 3 basit işlemden sonra dilediğiniz etik akademik hizmeti satın alabilirsiniz.